Starší info - Web ZO ČZS Horní Moštěnice

Přejít na obsah

Starší info

Podzimní brigády, která se konala v říjnu a listopadu, se zúčastnilo celkem 35 osob (bohužel v jednotlivých dnech brigád se jednalo převážně o stále stejné zahrádkáře).Celkem bylo odpracováno více než 120 hodin při  prosvětlování stromů a výsadbě nových stromků.Všem děkuje výbor ZO ČZS.
----------------------  Publikováno: 30.11.2022 -------------------
Výbor ZO ČZS oznamuje, že Výroční členská schůze se bude konat v neděli dne 8.1.2023 v kulturním domě. Program bude uveřejněn v nejbližší době na webových stránkách.
Počítáme také s tradičním plesem ZO ČZS, který by se měl konat 4.2.2023. K poslechu i tanci bude opět hrát skupina "Grove Harmony".
---------------------  Publikováno: 30.11.2022 -------------------
Zájezd do sklípku "Dvůr pod starýma horama" v Boršicích.
Zájezd se vydařil, škoda jen,že se zúčastnilo málo zahrádkářů. Atmosféru dokreslují fotografie, které jsou umístěny ve "Fotogalerii".
---------------------  Publikováno: 20.11.2022 -------------------
Co ještě udělat na zahradě před zimou ?
 Pokud máte chuť a čas na přečtení zajímavého článku z webových novin "Agromanuál", posíláme odkaz: www.agromanual.cz/cz/clanky/ochrana-rostlin-a-pestovani/ochrana-obecne/co-jeste-udelat-nez-prijde-zima2022
---------------------  Publikováno: 15.11.2022 -------------------
---------------------  Publikováno: 5.10.2022 -------------------
Vyhlášení II.ročníku Výtvarné soutěže 2022 s názvem "Květiny našich zahrádek"
Vítězné práce v kategorii žáků ZŠ v Horní Moštěnici - 2. stupeň ZŠ
Do soutěže zasláno celkem 23 prací:

  1.místo Sabina Švestková, poukaz na nákup v ceně 500 Kč
  2.místo Radim Bubeník , věcná cena v hodnotě 400 Kč        
  3.místo Andrea Vránová, věcná cena v hodnotě 300 Kč
  4.místo Daniela Dočkalová, věcná cena v hodnotě 200 Kč
  5. místo Vojtěch Neuberger, věcná cena v hodnotě 100 Kč
"Kliknutím" na odkaz si lze prohlédnout všechny zaslané autorské fotografie žáků.

 Vítězné práce v kategorii žáků MŠ v Horní Moštěnici. Do soutěže zasláno celkem 20 prací.
Vzhledem k tomu, že tyto kresby byly obtížně vyhodnotitelné (stejné téma i způsob zpracování), budou odměněni všichni účastníci soutěže drovnými cenami.
Hodnocení kategorie žáků ZŠ v Horní Moštěnici - 1.stupeň ZŠ se neuskutečnilo - nebyla zaslána žádná fotografie.
---------------------  Publikováno: 19.9.2022 -------------------
Vyhlášení III.ročníku Fotosoutěže 2022 s názvem "Ovoce a zelenina na zahrádce"
Vítězné autorské fotografie Fotosoutěže 2022:

Kategorie do 13 let, do soutěže zasláno celkem 22 fotografií:
   1.místo Adriana Grimová, poukaz na nákup v ceně 700 Kč
   2.místo Marek Ludva , věcná cena v hodnotě 400 Kč         
   3.místo Viktoria Fiedorová, věcná cena v hodnotě 300 Kč
4. místo Jáchym Dostál, věcná cena v hodnotě 200 Kč
5. místo Jáchym Topolčan, věcná cena v hodnotě 100 Kč

  Kategorie 13 - 18 let. do soutěže zasláno celkem 10 fotografií :
   1.místo Andrea Vránová, poukaz na nákup v ceně 700 Kč (foto 1)
   2.místo Andrea Vránová, věcná cena v hodnotě 400 Kč (foto 2)       
   3.místo Daniela Dočkalová, věcná cena v hodnotě 300 Kč
   4. místo Míša Pospíšilová, věcná cena v hodnotě 200 Kč
   5. místo Veronika Bubeníková, věcná cena v hodnotě 100 Kč

     
"Kliknutím" na odkaz si lze prohlédnout všechny zaslané autorské fotografie žáků
---------------------  Publikováno: 19.9.2022 -------------------
Dne 12.9.2022 byl ukončen příjem fotografií do III. ročníku soutěže "Ovoce a zelenina na zahrádce". Celkem bylo zasláno 32 prací od 12 autorů. Některé z fotografií bohužel pro nízké rozlišení ( i přes nespornou kvalitu) mají na dobré umístění malou šanci. Škoda, pro letošní rok výbor ZO ČSZ připravil velmi zajímavé ceny pro vítěze.
Na doporučení si dovolujeme mimořádně otisknout článek z časopisu "Zahrádkář" (publikováno červenec/srpen 2022) - "Broskvoně na zahrádce". Omlouváme se za zhoršenou kvalitu oskenovaného textu. Vzhledem ke stále stoupejícím teplotám se však domníváme, že pěstování broskvoní v našich podmínkách bude stále vyhledávanější mezi zahrádkářemi a článek by vás mohl zaujmou. Pro přečtení prosím stiskněte tlačítko "klepnoout".
Dnes přišla nabídka stromků pro podzimní výsadbu ze společnosti JUKKA ,s r.o. . Bude toho opět dost, i nějaké novinky. V příloze uvádíme kompletní nabídku pro podzim 2022. Pokud byste chtěli kontaktovat vedoucí prodejny s datazem na aktuální cenu, adresa je : Šárka Hrabalová, Podvalí, tel.: 725 893 691.
13.9.2022
5.9.2022
5.9.2022
11.8.2022
11.8.2022
20.6.2022
4.5.2022
9.4.2022
9.4.2022
9.4.2022
5.4.2022
14.3.2022
ZO ČZS Horní Moštěnice vyhlašuje pro žáky ZŠ a MŠ v H. Moštěnici  II. ročník výtvarné soutěže na téma "Květiny našich zahrádek".
 ZO ČZS Horní Moštěnice vyhlašuje již po třetí tradiční fotosoutěž na téma "Ovoce a zelenina na zahrádce".Detailní pravidla fotosoutěže najde v příloze (tlačítko "klepnout")-

Poděkování !!
dovolte nám poděkovat všem brigádníkům, kteří ve dnech 28.3. a 1.4.2022 pomohli vysázet celkem 30 stromků švestek kolem Moštěnky a základní školy. Bylo odpracováno 45 hodin, brigády se zúčastnilo 9 členů ZO ČZS a 1 nečlen.
Za Výbor ZO ČZS Horní Moštěnice
Václav Pokusa, předseda ZO
TERMÍN KONÁNÍ VÝROČNÍ ČLENSKÉ SCHŮZE V ROCE 2022. Výroční členská schůze naší Základní organizace se bude konat 22.5. 2022. Pozvánka a program budou uveřejněny na webových stránkách v nejbližší době.
Za výbor ZO ČZS Horní Moštěnice
Václav Pokusa, předseda ZO
Přátelé zahrádkáři !! Územní sdružení ČZS Přerov Vás zve na prezentaci: Ovocné dřeviny pro menší zahrádky a ukázka jejich řezu.  Pod vedením odborného instruktora ČZS př. Petra Svobody.Sraz tuto sobotu 5. března 2022 v 9 hodin u myčky za benzinovou pumpou vedle zimního stadionu v Přerově
     
.S pozdravem,K. Odložil, US ČZS Přerov
 
   
 
Už začínají lísky prášit? Je čas ošetřit broskvoně proti kadeřavosti.
Kvetoucí lísky a rašící angrešty celkem spolehlivým ukazatelem pro vhodný termín aplikace postřiků , které zahájíme, jakmile předjarní teploty vystoupí nad sedm až deset stupňů.Kadeřavost broskvoní oslabuje stromy natolik, že nevytváří dostatek květních pupenů. Tím se výrazně snižuje jejich plodnost i výnosy, zvláště jsou-li napadány každoročně.Vhodnými přípravky pro první jarní (předjarní) postřik jsou měďnaté fungicidy. Můžeme použít Kuprikol, výborným přípravkem je i Champion 50 WP. Postříkejte nejen větve, ale celý kmen.Nejdéle do dvou týdnů aplikujte druhý jarní postřik. Přípravky vystřídejte a namíchejte dle návodu například Delan 700 WSG, Syllit WP, Dithan DG nebo Neotec. Do týdne po prvním jarním dnu lze provést ještě třetí postřik, a to Rubiganem či Clarinem.Nejpozdější termín pro postřik proti kadeřavosti broskvoní je v době rašení terminálních pupenů, kdy se na šupinách objevují zelené proužky. Postřiky pozdější nemají žádnou účinnost, představují jen zbytečnou práci a vydání.
! Pozor !
Opět možnost podnájmu jednoho dílu pozemku v zahradkářské osadě "Školní sad" (vedle fotbalového hřiště). Zájemci o podnájem z řad členů ZO ČZS H.Moštěnice mohou kontaktovat předsedu ZO p. Václava  Pokusu, tel: 732 605 265.
Aktuální přehled ochrany zahrad, sadů a vinic - leden a únor 2022
Zajímají Vás informace o ochraně rostlin, zahrad a sadů ? Posíláme Vám odkaz na zajímavé webové stránky, webový časopis "Agromanuál" a moýnost výhodného nákupu na e-shopu.Vše na :www.agromanual.cz/cz/clanky/nejnovejsi-clanky
Výhodné nákupy v e-shopu firmy DRAGO,spol. s r.o.
Předzásobte se před novou sezonou a ušetřete nejen v péči o svou zahradu na slevovém eshopu https://www.diskont-zahradkar.cz/
 Většinu sortimentu  stále zakoupíte ze skladových zásob za ceny loňského roku!
 Nakupte třeba:
 - Travin 20kg trávníkové hnojivo s herbicidem
 - přírodní přípravek proti slimákům Ferramol 1kg za nejnižší cenu v ČR
 - dřevěné zahradní udírny - populární položku v našem sortimentu
 - kvalitní české truhlíky Berberis za exkluzivní ceny
 Samozřejmě stále platí PŘEPRAVNÉ ZDARMA pro každý balík do 20kg v hodnotě od 2000Kč.

TERMÍN KONÁNÍ VÝROČNÍ ČLENSKÉ SCHŮZE V ROCE 2022
Vzhledem k současným epidemiologickým opatřením se bude konat Výroční členská schůze naší Základní organizace až v květnu 2022. Přesný termín upřesníme. Do konce března budou také vybrány členské příspěvky za rok 2021 ve výši 150 Kč.
Za výbor ZO ŽS Horní Moštěnice
Václav Pokusa, předseda ZO
Poděkování !!!
Děkujeme všem členům naší Základní organizace, kteří se podíleli na podzimní brigádě. Celkem bylo odpracováno 196 hodin ( podzimní řez ovocných stromků a následný úklid). Účast byla i přes nepříznivé apidemiologické podmínky velmi dobrá,maximální počet účastníků během jednoho dne byl i 17 osob. Doufali jsme , že ještě vysázíme  další ovocné stromky, vhodné pro pozdní výsadbu. Bohužel byl velký nedostatek stromků a naše objednávka nebyla vykryta.
Vážení přátelé, naši zahrádkáři,
dovolte mi Vás pozvat na tradiční podzimní brigády naší ZO ČZS.Sraz: u mostu přes Moštěnku (ul. Revoluční), s sebou: nářadí (nůžky, kleště), rukavice, dobrou náladu.
Samozřejmě kdo přijde na brigádu později, než je uvedeno na letáku, musí se podívat či zavolat, na kterém místě se aktuálně stříhá.
Těšíme se na Vás.
za Výbor ZO ČZS Horní Moštěnice
Václav Pokusa, předseda ZO
Petr Matlocha, tajemník ZO
   

 
O Fotosoutěži  "Život s rostlinami" se píše v regionálním tisku
O akci,kterou pořádala naše organizace ČZS se píše i v Přerovském deníku. Pokud máte zájem, přečtěte si celý článek na webové stránce: https://prerovsky.denik.cz/ctenar-reporter/fotograficka-a-vytvarna-soutez-v-horni-mostenici-ma-sve-viteze-20211001.html nebo klepněte vlevo na popisek. Všem vítězům znovu gratulujeme!!!!
Vyhlášení výsledků I.ročníku výtvarné soutěže "Ovoce plné vitamínů".
Vzhledem k tomu, že se soutěže  zúčastnily pouze děti z mateřské školy, kde kvalita kreseb byla na podobné úrovni,rozhodla hodnotící komise o tom, že všechny kresby budou odměněny.
Kresby si můžete prohlédnout "kliknutím" na odkaz.
Vyhlášení II.ročníku Fotosoutěže 2021 s názvem "Život s rostlinami"
Vítězné autorské fotografie Fotosoutěže 2021:
Kategorie do 13 let: 1.míolčan Jáchym         Kategorie 13-18 let: 1.místo Vránová Andrea  
Kategorie do 13 let: 2.místo Grimová Adriana          Kategorie 13-18 let:  2.místo Vlach Adam
Kategorie do 13 let: 3.místo Grimová Beáta          Kategorie 13-18 let: 3.místo  Čada Lukáš
                                                                                       Kategorie 13-18 let:  4.místo Miková Vanesa
                                                                                       Kategorie 13-18 let:  5.místo Polášek Michael

"Kliknutím" na odkazy si lze prohlédnout všechny zaslané autorské fotografie žáků .sto Top
1.3.2022
10.2.2022
1.2.2022
20.1.2022
20.1.2022
7.1.2022
22.11.2021
7.10.2021
5.10.2021
20.9.2021
20.9.2021
      Dovolujeme si Vás pozvat u příležitosti 70-ti let od založení našeho výzkumného ústavu na "Slavnosti ovoce", které se uskuteční dne 23.10.2021  v Holovousích. Program celého dne naleznete v příloze (tlačítko"klepnout").
     Pozvání na akci, kterou pořádá ZO v Lipníku nad Bečvou.Rádi bychom doplnili autobus na Zájezd do Lysé nad Labem na výstavu Natura Viva v sobotu 11. září.
Výstava je odborná především pro myslivce, rybáře, včelaře. Cestou bude zastávka pro vyložení zájemců v Ostré, kde je Historická vesnice řemesel a bylinné zahrady Botanicus.Cena dopravy je 350 Kč, vstupné 120/99 Kč.Pojedeme brzy ráno, zastávky v Hranicích, v Lipníku, v Přerově. Případně Drahotuše, Osek, Prosenice....cestou.Leták v příloze (tlačítko"klepnout").
Za ZO ČZS Alena Pátková

    Přátelé zahrádkáři,dovolte mně pozvat Vás na Oblastní výstavu ovoce, zeleniny, květin a dalších výpěstků, kterou pořádá Územní sdružení ČZS Přerov a jeho základní organizace.Výstave se koná v sobotu 11. a v neděli 12. září 2021v Sokolovně v Oseku nad Bečvou po oba dny od 9 do 17 hodin.Výpěstky je možné donést ve středu 8. září do Jateční ulice č. 26 v Přerově od 15 do 18 hodin nebo ve čtvrtek 9. a v pátek 10. září přímo do Sokolovny v Oseku n. B.Jste všichni srdečně vítáni.Leták v příloze (tlačítko "klepnout"
K. Odložil, předseda US ČZS Přerov
    Přátelé zahrádkáři,dovolte mně pozvat Vás na odbornou přednášku Zakládání ovocných kvasů.Přednáška se koná ve čtvrtek 2. září 2021 od 17 hodin v prostorách ČZS,ulice Jateční 26 v Přerově.Přednášet bude odborný instruktor, přítel Petr Svoboda.Program přednášky je zde:
         ZO ČZS Horní Moštěnice vyhlašuje pro děti a mládež II. ročník fotosoutěže  na téma "Život s rostlinami" a I.ročník výtvarné soutěže "Ovoce plné vitamínů". Detailní pravidla fotosoutěže najde v příloze ( tlačítko "klepnout")-
Vážení přátelé zahrádkáři,
předzásobte se před novou sezonou a ušetřete v péči nejen o svou zahradu  při nákupu v eshopu diskont-zahrádkář.cz.
Nakupte třeba:
- Travin 20kg trávníkové hnojivo s herbicidem za nejnižší cenu v ČR 1503Kč se slevou 196Kč proti ceně 1699 vyžadované výrobcem v letošním roce
- přírodní přípravek proti slimákům Ferramol 1kg od 243Kč s expirací až v roce 2023
- dřevěné zahradní udírny - populární novinku v sortimentu se slevou až 594Kč
- kvalitní české truhlíky Berberis za exkluzivní ceny
- sadbu lesních hřibů pro Vaši zahradu - letošní žhavou novinku
nebo v totálním doprodeji poslední zbytky potřeb pro psy a kočky se slevou 75% - pokud do poznámky při objednávce jednoho z těchto produktů napíšete heslo UCHO ZDARMA, přidáme pro Vašeho pejska ještě vepřové ucho jako dárek
Samozřejmě stále platí PŘEPRAVNÉ ZDARMA pro každý balík do 20kg v hodnotě od 2000Kč

Pokud máte zájem o nákup zejména hnojiv za zajímavé ceny, doporučujeme podívat se na Agromanuálshop.cz. Vedle vlastního e-shopu můžete překliknout na časopis "Agomanual", ve kterém najdete informace o aktuální ochraně rostlin a nových produktech pro zahrádkáře.
Přátelé zahrádkáři. Je nám nesmírně líto, ale vzhledem k přechodu na 5. stupeň opatření v souvislosti s koronavirem se v lednu 2021 nebude konat Výroční členská schůze naší organizace. Stejně tak o případném konání  plesu zahrádkářů se bude rozhodovat podle aktuálních epidemiologických  podmínek . Přejeme Vám  všem klidné prožití Vánočních dní a do Nového roku hodně zdraví, optimismu a splněných přání. Nashledanou v lepších časech!!!
17.1.2021
17.1.2021
24.12.2020
4.9.2021
29.8.2021
29.8.2021
28.8.2011
27.8.2021
25.6.2021
6.11.2020
6.11.2020
20.9. 2020
17.9. 2020
17.9. 2020
11.9. 2020

O Fotosoutěži  "Příroda kolem nás" se píše v regionálním tisku
O akci,kterou pořádala naše organizace ČSZ se píše i v Hranickém deníku. Pokud máte zájem, přečtěte si celý článek na webové stránce: https://hranicky.denik.cz/ctenar-reporter/fotosoutez-priroda-kolem-nas-v-horni-mostenici-zna-viteze-20201106.html nebo klepněte vlevo na popisek.
6.11.2020
Z důvodu mimořádných opatření v souvislosti s koronavirem v ČR se ruší podzimní brigády členů ČSZ v obci. O termínu konání Výroční členské schůze bude výbor ČSZ rozhodovat v prosinci. Děkujeme za pochopení a přejeme všem PEVNÉ ZDRAVÍ.
Stále otevřena prodejna hnojiv společnosti MJM agro, a. s.
 
Na prodejně v Přerově, Dluhovská 741, tel.: 581 22 51 30 stále nabízí příjemná prodavačka za vynikající ceny osivo, pesticidy,kapalná a pevná průmyslová hnojiva. POZOR: vzhledem k výskytu koronaviru COVID-19 je upravena pracovní doba - otevřeno je od 8.00 do 14.30 hodin (polední pauza 11.30-12.00) Upozorňujeme zejména na nízkou cenu:
 
NPK 25kg (15-15-15) ..........419 Kč s DPH
NPK 50kg (15-15-15) ......... 789 Kč s DPH
 
Cererit 10 kg .......................269 Kč s DPH
 
Dolomitický vápenec s Mg 40 kg...140 Kč s DPH
 
Nově je možno koupit krmítkové směsi pro rybáře za VOC.
 
Pokud v prodejně nakoupíte nad 750 Kč, získáte průkazku, na kterou příště nakoupíte se slevou 5% !!!!
Vyhlášení Fotosoutěže 2020
Vítězné autorské fotografie Fotosoutěže 2020:
Kategorie do 13 let:  1.místo Kateřina Hudečková   Kategorie 13-18 let:  1.místo Karolína Hudečková  
Kategorie do 13 let:  2.místo Pavlína Janková          Kategorie 13-18 let:  2.místo David Svák
Kategorie do 13 let:  3.místo Bureš Štepán           Kategorie 13-18 let:  3.místo  Adam Vlach
V kategorii "FOTOGALERIE / Fotosoutěž 2020"  si lze prohlédnout vyhlášení a vítězné autorské fotografie žáků a - klikni zde:

V kategorii "FOTOGALERIE / Fotosoutěž 2020"  si lze prohlédnout autorské soutěžní fotografie - klikni zde:

28.5. 2020
15.2. 2020
18.4.2020
30.3.2020
1.2.2020
POZOR !!!
Z důvodu výskytu koronaviru COVID-19 v ČR a následných přijatých vládních opatření se ruší zájezdy do Kroměříže, poznávací zájezd Raduň/Hradec n.M. a celodenní zájezd do Vídně. Realizace dalších akcí a výletů bude posouzena podle reálné situace.
Dne 27.5.2020 se Výbor ZO ČZS rozhodl vzhledem ke stále přísnějším hygienickým předpisům při pořádání vnitřních i venkovních akcí zrušit plánovanou Zahradkářskou vycházku 2020. Věříme, že naši členové a příznivci spolku tato mimořádní opatření pochopí
Proto - NASHLEDANOU V LEPŠÍCH ČASECH !

Zajímavé ceny zahrádkářských potřeb na webu společnosti ALDOSHOP (sklad firmy Čechy 47).Jde zásilkový obchod se širokou škálou sortimentu zaměřený na domácí, kuchyňské a zahrádkářské potřeby. "Našim cílem je nabízet kvalitní zboží za přijatelné ceny s maximální rychlostí dodání. V našem internetovém obchodě naleznete široký sortiment sušáků na prádlo, velký výběr nákupních tašek na kolečkách, kvalitní žehlicí prkna, dále rotační mopy, schránky, zahradní grily, kompostéry, proutěné zboží, nářadí, bazény, hračky atd". Doporučujeme vyzkoušet - levné ceny sudů na vodu a kompostérů. Příjemné a rychlé jednání, možnost bezplatně zboží vyzvednout přímo ve skladu v Čechách. Objednávky na webových stránkách : https://www.vedop.cz/.
Zajímavá sleva hnojiv  u společnosti MJM agro, a. s.
Na prodejně v Přerově, Dluhovská 741, tel.: 581 22 51 30 nabízí příjemná prodavačka za ceny roku 2019 osivo, pesticidy,kapalná a pevná průmyslová hnojiva. POZOR: vzhledem k výskytu koronaviru COVID-19 je upravena pracovní doba - otevřeno je do 14.30 hodin ( polední pauza 11.30-12.00) Upozorňujeme zejména na nízkou cenu:
NPK 25kg (15-15-15) ..........380 Kč s DPH
NPK 50kg (15-15-15) .......... 720Kč s DPH
Agro NPK je minerální hnojivo určené k základnímu hnojení ovoce a zeleniny před vlastní výsadbou a k přihnojování v průběhu vegetace. Hnojivo má vyvážený poměr živin, vysoký obsah dusíku v rychle působící formě pro bujný a rychlý nárůst plodin.
Cererit 10 kg ...............................269 Kč s DPH (poslední kusy balení za tuto cenu)
Dolomitický vápenec s Mg 40 kg...150 Kč s DPH ( stávající cena od 179 Kč)
Pokud v prodejně nakoupíte nad 750 Kč, získáte průkazku, na kterou příště nakoupíte se slevou 5% !!!!


Ceník  společnosti KERA GREEN s.r.o. pro rok 2020 (ke stažení v menu " Dokumenty").
 
Tradiční česká firma s 27letou tradicí nabízí našim zahrádkářům  široké portfolio  výrobků NATUREGARDEN  profesionální kvality, čímž se liší od „Akčních nabídek“ jiných prodejců. Do každého substrátu této řady se přidává speciální smáčedlo, které napomáhá rozvodu vody a přenosu živin ke kořenům rostlin. Dle způsobu použití výrobky obsahují různé druhy vybraných vrchovištních rašelin,směs kůrových i zelených kompostů.Jsou obohaceny také o speciální hnojiva s mikroprvky. NATUREGARDEN GREEN jsou produkty prémiové řady v certifikované BIO kvalitě ekologického zemědělství. Použitá hnojiva jsou organického původu ,půdní reakce je upravena dolomitickým vápencem. Jedná se o skupinu výrobků podporující nové trendy pěstování s pozitivními účinky,jak pro pěstitele,tak pro životní prostředí. Kompletní ceník vzhledem k jeho velikosti uvádíme v sekci Dokumenty. DOPORUČUJEME VYZKOUŠET !!
Tel.: +420 573 332 426, e-mail : kera@kera.cz
www.kera.cz
 
Návrat na obsah